Taraflar

Web sitemizi kullanan tüm ziyaretçilerimiz aşağıda yazılı maddeleri kabul etmiş sayılırlar.

Bu sayfada yazılı maddelerde; size bu sitenin sunulduğu bilgisayar ve web sunucu sistemleri “sistem” olarak, tüm bölümler ve alt sayfalar “hizmet” olarak, telepazar.* web sitemiz “site” olarak, TelePazar Telekom ® yönetimi olarak biz “TelePazar Telekom” olarak, sitemizi kullanan tüm ziyaretçiler “ziyaretçi” olarak, sitemize kayıt olan tüm ziyaretçiler “üye” olarak anılmaktadır.

Sorumluluklar

Sitemizi ziyaret eden kişiler, dilerlerse sitemize kayıt olabilirler. Ancak kayıt ve üyelik gerektiren şifreli alanlara üye olmak zorundadırlar. Bu konuda bilgisi yetersiz, vakti olmayan ya da herhangi bir sebeple kayıt olmayan ve/veya ziyaretçiler şifreli ve/veya kayıt gerektiren sayfaları kullanamazlar.

Hizmet verdiğimiz ziyaretçilerimizin sistem kaynaklarındaki yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına, genel toplum örf ve adetlerine, dini ve milli duygulara aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar üyeye aittir. TelePazar Telekom bu gibi durumlardan sorumlu değildir ve tutulamaz.

Gizlilik ve Telif Hakları Açıklaması

Sitemizde ve/veya sistemimizde tutulan tüm üye bilgileri gizlidir ve TelePazar Telekom tarafından 3. şahıslara herhangi bir maksatla kesinlikle verilmez. Üyelerimiz, kayıt formunda belirttiği bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdır. Yanlış, hatalı ve eksik girilen bilgilerin doğurduğu sonuçlardan üyenin kendisi sorumludur, TelePazar Telekom sorumlu tutulamaz.

Üye, telif hakları yasasına uymak ve dilerse hazırlanan tüm materyallerin telif haklarını onaylatmaktan sorumludur. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim,.. vs. dökümanların izinsiz kopyalanması, bunların ziyaretçi sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, TelePazar Telekom taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara karşı taraf üyedir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı üye kabul eder. Bu gibi durumlarda TelePazar Telekom üye ile yapılan sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Sistem Kaynaklarının Kullanımı

Sistemde içeriği ve kullanımı bilinmeyen dosyalar çalıştırmak, sisteme zarar verebilecek kodlar içermek ve/veya eylemlerde bulunmak, sistem kaynaklarını verilen sınırların üstünde kullanarak, sistem verimini ve performansını olumsuz yönde etkilemek, spam ve benzeri eylemleri sistem kaynaklarını kullanarak yapmak kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde davranan üyenin hesabı uyarılmaksızın durdurulur. Bir kereye mahsus olmak uzere bu sitelerin bu eylemden vazgecmeleri amaciyla ve üyenin mağdur olmaması adına üye yasağının kaldırılması hakkını TelePazar Telekom saklı tutar. Aynı eylemde ısrar edilmesi durumunda, ilgili üyelik tamamen yasaklanır ve iptal edilir.

Üye verilerinde, hiçbir şekilde, Hack, warez, crack, irc, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Aksi taktirde TelePazar Telekom bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz, sorumluluk üyeye aittir. TelePazar Telekom, bu maddenin ihlali durumunda üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

TelePazar Telekom, teknolojinin olanakları çerçevesinde, üyelerimizin her türlü bilgisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için çalışır. Ancak buna rağmen verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. TelePazar Telekom tüm üye, verilerinin tam korunup yedekleme garantisini vermemektedir.

TelePazar Telekom üyelerinin tüm üyelik sayfalarından yararlanmasını sağlamakla yükümlüdür. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

TelePazar Telekom %99.5 sistemin çalışır durumda olması (uptime) garantisini vermeyi hedefler. Altyapı eksikliği, genel bağlantı kesintileri, üyenin bağlantı sorunları bu orana dahil değildir ve TelePazar Telekom bunu garanti edemez.

Sözleşmenin Geçerliliği ve Fesh Edilmesi

Sitemizden tutulan log kayıtları sürekli olarak belirli aralıklarla kontrol edilir. Üyenin site kayıtlarında rastlanan, site ve/veya sunucuya herhangi bir müdahelesi tespit edilmesi halinde üyeliği yasaklanır ve iptal edilir.

Üye dilediği zaman üyeliğini tek taraflı olarak fesih veya iptal edebilir.

Müşteri, TelePazar Telekom ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemelerini ve İstanbul İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

İşbu sözleşme üyenin kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Sitemizden faydalanan tüm ziyaretçilerimiz, online kayıt veya herhangi bir yolla TelePazar Telekom hizmetlerinden yararlanan üyelerimiz bu kullanım sözleşmesi şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Teknolojinin gelismesine paralel olarak TelePazar Telekom, üye ve/veya ziyaretçilerine karşı, yukaridaki maddeleri degistirme, duzeltme ve silme hakkini sakli tutar.